Co je zde nového

Objevte kulturní bohatství Itálie na fakultní poznávací cestě

 
Picture of Tourková Kateřina
Objevte kulturní bohatství Itálie na fakultní poznávací cestě
by Tourková Kateřina - Pondělí, 7 duben 2014, 10:57
 

Vážení kolegové, milí přátelé!

Rádi bychom Vás již tradičně pozvali na letošní, v pořadí již osmou poznávací cestu pořádanou Fakultou humanitních studií pro studenty a zaměstnance fakulty a také pro zájemce z řad přátel a příznivců FHS.

Fakultní cesta je koncipována jako vzdělávací exkurze doprovázena výkladem pedagogů, odbornou garanci zajišťuje profesor Jan Sokol, který se cesty osobně zúčastní.

Našim cílem se stane severní Itálie. Zavítáme například do Ravenny, Ferrary, San Marina, Urbina či světových Benátek. Rádi bychom, ve shodě s dobrou tradicí, uskutečnili výlet, který bude sedmidenním holdováním italskému umění, architektuře, kuchyni, vínu a kávě a též příjemnému životu italských náměstí, náměstíček, ulic, podloubí, teras i parků…

Naší základnou se stane město Bologna, v němž budeme na okraji historického centra bydlet. Bologna představuje typické italské město s dlouhou historií, bohatou kulturou a nespočetnými historickými, uměleckými a architektonickými skvosty. Je to navíc rušné, živé a velké město slavné svými podloubími, které chrání před sluncem. Navštívíme zde románské, gotické, renesanční i barokní stavby, mnoho krásných kostelů, historických paláců a samozřejmě množství malebných uliček a náměstíček. Nachází se zde též slavná obrazárna, v níž je ke spatření významná kolekce tzv. boloňské školy malby.

Plánujeme též několik výletů do okolí. Navštívíme nedalekou Ferraru, slavné renesanční město. Zcela určitě pojedeme do Ravenny, kde uvidíme mimořádné raně křesťanské památky, basiliky a mosaiky a další neopakovatelná díla. Jistou je i cesta do San Marina, jednoho z nejmenších států světa. V historickém Urbinu nás pak přivítá vzácný renesanční palác s velkou uměleckou kolekcí. Vrcholem bude pro mnohé určitě cesta do Benátek, města na laguně, které kromě umění, architektury a nádherné scenérie a moře nabízí především živé staré město plné uliček, kanálů, mostů a starobylých domů. Protože se budeme vždy pohybovat nedaleko od pobřeží, určitě bude několik příležitostí ke koupání v Jaderském moři.

Termín: neděle 31. srpen – neděle 7. září 2014

Doprava: pohodlným klimatizovaným autobusem

Ubytování: v tříhvězdičkovém hotelu na okraji staré Bologne v třílůžkových pokojích

Stravování si zajišťuje každý účastník samostatně, v ceně jsou pouze hotelové bufetové snídaně.

Cena: 8600,-Kč. Platba musí proběhnout nejpozději do 3 týdnů po přihlášení.

Stipendium: pro studenty FHS UK v prezenční i kombinované formě studia bude opět vypsáno stipendium ve výši cca 70-80 % z ceny. Stipendium bude vypláceno na základě registrace do vypsaného kurzu v SIS (detaily upřesníme později) po návratu z cesty.

Přihlášení: Přihlášení i další informace na adrese: tourek@gmail.com Do e-mailu uveďte, prosím, své jméno a jména spolucestujících (je potřeba vždy upřesnit, cestujete-li sami, ve dvojici či trojici, abychom mohli určit rozdělení pokojů), příp. další z Vašeho hlediska důležité informace. Závaznou se přihláška stává v momentě zaplacení.

Zváni jsou nejen studenti a učitelé FHS, ale také jejich přátelé, partneři, příbuzní. Počet míst je omezený, ozvěte se proto, prosím, co nejdříve.

Těšíme se na setkání a společnou cestu,

Jiří a Kateřina Tourkovi

http://fhs.cuni.cz/FHS-958.html