Co je zde nového

Studentský Majáles se blíží

 
Picture of Tourková Kateřina
Studentský Majáles se blíží
by Tourková Kateřina - Středa, 16 duben 2014, 2:41
 

Přípravy druhého ročníku Studentského Majálesu se blíží ke konci a 1. května vypuknou v areálu Univerzity Karlovy v Celetné velkolepé oslavy toho studentského svátku.

Kdo a proč organizuje Studentský Majáles?

Iniciativa přišla na podzim roku 2012 od aktivních studentů a studentek několika pražských vysokých škol, kteří nebyli spokojeni se současnou podobou studentské oslavy Majáles a chtěli ji svým charakterem více přiblížit tradici studentských majálesů z let šedesátých.

Co je cílem?

Cílem akce je jednak prezentovat autentickou studentskou kulturu, ale také vytvořit prostor pro recesi, nadsázku, kritiku či reflexi. Studenti vždy byli hybnou silou společnosti, proto by se měli i nadále vyjadřovat k tématům, která je trápí.

Jedná se o multižánrový studentský festival, na kterém vystupují studentské kapely, divadla, promítají se dokumentární filmy začínajících umělců, prezentují se studentské spolky a jejich činnost, a v neposlední řadě se studující seznamují s fungováním akademické obce.

 

Vše zahájí alegorický průvod, který vyjde 1. května v 11 :00 z Kampy a historickým centrem se přesune až k budově Karolina, kde od 13 :00 začne hudební, divadelní a další program.

Více na www.majalesstudentu.cz

https://www.facebook.com/studentskymajales