Co je zde nového

Francie a Německo na vlastní oči. Poznávací cesta FHS 2015

 
Picture of Tourková Kateřina
Francie a Německo na vlastní oči. Poznávací cesta FHS 2015
by Tourková Kateřina - Pondělí, 23 březen 2015, 1:49
 

Vážení kolegové, milí přátelé!

Rádi bychom Vás již tradičně pozvali na letošní, v pořadí již devátou poznávací cestu pořádanou Fakultou humanitních studií pro studenty a zaměstnance fakulty a také pro zájemce z řad přátel FHS. Fakultní cesta je vzdělávací exkurzí doprovázenou výkladem pedagogů, odbornou garanci zajišťuje profesor Jan Sokol, který se cesty osobně zúčastní.

Našim cílem se stane příhraniční oblast Francie a Německa. Zavítáme například do slavného města Strasbourg, do výstavného francouzského města Nancy, do historického Colmaru či univerzitního Freiburgu, navštívíme lázeňský Baden Baden se známou moderní galerií, francouzské vinařské městečko Riquewihr, příp. další zajímavá místa. Rádi bychom, ve shodě s dobrou tradicí, uskutečnili výlet, který bude sedmidenním holdováním umění, architektuře, jídlu i vínu a též příjemným společným procházkám po krásných místech Evropy.

Naší základnou se stane město Strasbourg, v němž budeme na okraji historického centra bydlet. Strasbourg je město, kde se potkává německý a francouzský svět, hrázděné domy s gotickou katedrálou, nabízí ale také romantickou čtvrť s kanály lemovanými domky, památky od 13. do 20. století, může se chlubit moderní čtvrtí se sídlem evropského parlamentu a dalších evropských institucí.

Termín: neděle 30. srpen – neděle 6. září 2015

Doprava: klimatizovaným autobusem

Ubytování: v tříhvězdičkovém hotelu na okraji starého Strasbourgu v třílůžkových či čtyřlůžkových pokojích (pro pedagogy bude také rezervováno několik dvoulůžkových pokojů)

V ceně jsou hotelové bufetové snídaně, ostatní stravování si zajišťuje každý účastník samostatně.

Cena: 7600,-Kč. Platba musí proběhnout do 3 týdnů po přihlášení.

Stipendium: pro studenty FHS UK v prezenční i kombinované formě studia bude vypsáno stipendium ve výši cca 60-80 % z ceny. Stipendium bude vypláceno na základě registrace do vypsaného kurzu v SIS (detaily upřesníme později) po návratu z cesty.

Přihlášení: Přihlášení i další informace na adrese: tourek@gmail.com  Do e-mailu uveďte, prosím, své jméno a jména spolucestujících (je potřeba vždy upřesnit, kdo je a kdo není studentem FHS a zda cestujete sami, ve dvojici či trojici, abychom mohli určit rozdělení pokojů), příp. další z Vašeho hlediska důležité informace. Závaznou se přihláška stává v momentě zaplacení.   

Zváni jsou nejen studenti a učitelé FHS, ale také jejich přátelé, partneři, příbuzní. Počet míst je omezený, ozvěte se proto, prosím, co nejdříve.

Těšíme se na setkání a společnou cestu,

Jiří a Kateřina Tourkovi

Více informací naleznete zde: http://fhs.cuni.cz/FHS-1159.html