Co je zde nového

Hudební benefiční večer Nadačního fondu Wine for Help

 
Picture of Tourková Kateřina
Hudební benefiční večer Nadačního fondu Wine for Help
by Tourková Kateřina - Úterý, 21 duben 2015, 10:14
 

 

PRESS PLAY TO HELP

Hudební benefiční večer Nadačního fondu Wine for Help.

Dne 27. 4. 2015 se bude konat hudební benefiční večer Nadačního fondu Wine for Help s názvem "Press Play to Help". Jeho cílem je formou zábavy zapojit do charitativní činnosti mládež a tím získat finanční prostředky pro rodiny zasažené dětskou smrtelnou nemocí mukopolysacharidosou.

Večer "Press play to Help" nabídne to nejaktuálnější z české hudební scény. Program se bude skládat z krátkých koncertů skupin Slza (30 minut), Crapfruit (20 minut), Eddie Stoilow (20 minut), Ising (15 minut). Dále večer podpoří zpěváci Pavel Callta (20 minut) a Štěpán Klouček (15 minut), houslové trio Inflagranti (15 minut) a DJ Michael Burian (60 minut). Hosté se budou moct těšit i na speciální vystoupení houslového tria Inflagranti společně s DJ Michaelem Burianem a křest oficiální písně Nadačního fondu Wine for Help "Nadechnout" od Pavla Callty. Moderátory večera budou Zorka Hejdová a Roma Straka. Patrony Sandra Nováková a Pavel Callta, kteří budou v závěru večera předávat symbolický šek vybraným rodinám. Konkrétní rodiny, do kterých bude pomoc směrována, budou vybrány začátkem dubna, podle aktuálních potřeb a zdravotního stavu dětí.

Všichni pracovníci nadačního fondu, vystupující interpreti a realizační tým pracují bez nároku na honorář. Výtěžek večera bude tvořen ze třech zdrojů, prodeje vstupenek, hodnotné tomboly tohoto večera a dražby cenných vín s podpisy významných osobností. Z této celkové částky budou odečteny náklady na technické zajištění provozu akce. Pronájem prostor P. M. Clubu & cocktail music baru je zdarma.

Dražba vín s podpisy významných osobností se bude konat týden před konáním akce "Press play to Help". Dražit se budou lahve s podpisy Michaela Douglese, Karla Rodena, herců seriálu Vinaři, Lucie Bílé, skupin Chinaski a Kryštof, Pavla Šporcla, herců seriálu Vinaři, Dominika Haška, Martiny Sáblíkové a Gabriely Soukalové.

Mediálními partnery akce

 

TV Óčko, Evropa 2, Kino Aero a Obchodní centrum Krakov.

Nadační fond Wine for Help se věnuje podpoře rodin dětí zasažených smrtelnou nemocí mukopolysacharidosou. Poskytujeme rodinám finanční pomoc pro pořízení nezbytných zdravotnických pomůcek, bezbariérové úprav bydlení a snažíme se plnit dětská přání. Nadační fond byl založen v říjnu loňského roku na základě osobní zkušenosti jeho zakladatele a předsedy správní rady, sommeliera Jaroslava Brousila. Založení fondu předcházely dvě úspěšné charitativní akce konané v roce 2014, Wine&magic show a Summer cocktail party. První oficiální akcí Nadačního fondu Wine for Help byl projet "Vánoce s Wine for Help", kdy jsme ve čtyřech rodinách plnili vánoční přání sourozencům nemocných dětí.

Mukopolysacharidosa je vrozené a dědičně podmíněné onemocnění látkové výměny, které vzniká absencí životně důležitého enzymu v buňkách. Kvůli chybějícími enzymu dochází ke střádání škodlivých látek v tkáních orgánů (například v játrech, slezině, srdci mozku), tím dochází k těžkým poruchám těchto orgánů, což většinou vede k předčasnému úmrtí dítěte.

Pro více informací o tomto projektu sledujte náš Facebook www.facebook.com/wineforhelp nebo navštivte www.wineforhelp.cz