Co je zde nového

Přednáška L. Pospíšila: Věda, antropologie predikce

 
Picture of Tourková Kateřina
Přednáška L. Pospíšila: Věda, antropologie predikce
by Tourková Kateřina - Pondělí, 11 květen 2015, 2:09
 

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku

Leopold Pospíšil: Antropologie práva/Věda, antropologie predikce,

která proběhne v úterý 19. 5. 2014 od 12:00 do 16:00 hod. na FHS UK, U Kříže 8, Praha 5 – Jinonice, posluchárna č. 6020.

Emeritní profesor Yale University, PhDr. JUDr. Leopold Pospíšil, Ph.D., je světově uznávaným právním a ekonomickým antropologem. Vlastní dlouhodobé terénní výzkumy realizoval zejména mezi eskymáky Nunamiut na Aljašce, indiány Hopi v USA, Kapauky na Nové Guineji a mezi tyrolskými sedláky v alpském údolí Obernberg.

Leopold Pospíšil studoval práva na Univerzitě Karlově v Praze, v roce 1948 emigroval do USA, kde pracoval mj. jako farmář, kovboj, pekař, hrobník a kostelník. Studoval též sociologii a filosofii na univerzitě v Oregonu a poté antropologii na Yale University v New Haven ve státě Connecticut. Přednášel celkem na 54 světových univerzitách, v letech 1956–1983 byl profesorem na univerzitě Yale, kurátorem antropologického oddělení Peabody Museum a v letech 1980–1984 předsedou Společnosti pro vědy a umění. Roku 1984 byl jmenován členem americké National Academy of Sciences. Je autorem 103 původních vědeckých prací, napsal 22 knih a monografií, je laureátem 31 čestných vědeckých ocenění.

Leopold Pospíšil je exemplárním sociálním vědcem světového formátu. Je pokládán za "otce zakladatele" antropologie práva, a v neposlední řadě je také legendou v kruzích české etnologie a antropologie. Jeho dílo významně spoluutvářelo podobu antropologie a etnografie po druhé světové válce.

Přednáška je otevřena všem zájemcům, pro účastníky kurzu Antropologie práva (T. Ledvinka) je účast povinná.

http://fhs.cuni.cz/FHS-1001.html?event=11212&lang=cz