Co je zde nového

Pozvánka na Předletní školu

 
Picture of Tourková Kateřina
Pozvánka na Předletní školu
by Tourková Kateřina - Úterý, 16 červen 2015, 9:45
 

Milí neprváci a neprvačky!

V této fázi školního roku poznat, kdo je prvák a kdo ne, je těžké. Někteří ještě jsou a nebudou,  jiní ještě nejsou. Oslovení je tedy originálně paušální. Týká se Předletní školy, která se koná v pátek 19.6. od 9:00 do cca 14:30 v jinonické aule.

Budoucí prváci dostali pozvánky poštou, společně s oznámením o přijetí k bakalářskému studiu. Každý rok se však setkávám s dotazy pokročilejších studentů, zda mohou také přijít. Někteří to v době svého prváctví prošvihli, někteří touží si to zopakovat. Vězte tedy, že všichni jsou vítáni.

Program tvoří, kromě vstupní promluvy mé maličkosti. Dvě tradiční přednášky prof. Sokola. Jedna o Gilgamešovi, druhá se týká biblické knihy Genesis. Letos bude navíc ještě třetí přednáška o tom, jak číst korán, kterou se budu snažit vykompenzovat svoji absenci na prvních dvou přednáškách. Musím se od  desáté hodiny zúčastnit doktorských státních zkoušek a obhajoby práce. Proto bude poslední přednáška zahájena až po dvanácté hodině.

Předletní škola si klade tradičně za úkol navnadit nové studenty plné očekávání toho, co je od podzimu čeká. Zároveň Předletní škola pomáhá při orientaci v četbě textů důležitých knih a slouží povzbuzení těch, kteří si školu chtějí užít.  Již se na Vás s profesorem Janem Sokolem těšíme. 

Se srdečným pozdravem

 

doc. PhDr. Zdeněk Pinc

proděkan pro záležitosti studentů