Co je zde nového

Nabídka spolupráce na speciálním medicínsko-sociálním výzkumu

 
Picture of Tourková Kateřina
Nabídka spolupráce na speciálním medicínsko-sociálním výzkumu
by Tourková Kateřina - Čtvrtek, 6 říjen 2016, 3:00
 

Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústav AV ČR (CVVM) hledá tazatele pro speciální medicínsko-sociálně výzkum s názvem QUALITAS, na kterém spolupracují Sociologický ústav AV ČR, Fyziologický ústav AV ČR, IKEM a firma Synlab. Výzkum je zaměřený na zdraví a zdravý životní styl a jeho cílem je především studovat vliv životního stylu na různé aspekty rozvoje civilizačních chorob.

Co bude Vaším úkolem?

Vaším úkolem bude najít lidi podle zadaných kvót (pohlaví, věk, vzdělání), kteří by měli zájem se výzkumu zúčastnit, a vysvětlit jim jejich úlohu ve výzkumu. Dále byste měl/a předat respondentům materiály k výzkumu (Informovaný souhlas s účastí ve studii, dotazník atd.), pomoci jim s jejich vyplněním a odeslat všechny vyplněné materiály zpět k nám do CVVM.

Co bude úkolem účastníků výzkumu?

Úkolem respondentů je nejprve se seznámit s cílem výzkumu a s tím, jaká je jeho úloha ve výzkumu. Následně respondent vyplní materiály k výzkumu a dotazník. Dalším úkolem účastníka výzkumu je dostavit se do 14 dnů s objednávkou na laboratorní vyšetření na některé z odběrových pracovišť společnosti Synlab a nechat si zde odebrat malé množství krve.

Jaká bude Vaše odměna?

Za každého respondenta, kterého se Vám podaří získat, dostanete odměnu 160 Kč hrubého. Odměna Vám bude vyplacena poté, co nám zašlete všechny materiály řádně vyplněné respondentem a zároveň dostaneme z odběrného pracoviště společnosti Synlab potvrzení, že se Vámi získaný respondent dostavil k odběru krve.

Jakou odměnu získají účastníci výzkumu?

Odměnou pro účastníky výzkumu bude především informace o jejich aktuálním zdravotním stavu (hodnota CRP, hladina glukózy v krvi a cholesterolu). Další informací je příslušnost k tzv. haploskupině, tedy zjednodušeně řečeno, odkud pocházejí jejich dávní předci. Třetí informací, kterou od nás respondent získá, je jeho osobní chronotyp, neboli informace o tom, zda je spíše takzvaný skřivan (ranní typ) nebo sova (večerní typ), tedy v kterou denní dobu mu spíše vyhovuje být aktivní.

V neposlední řadě pak budou účastníci výzkumu odměněni finančně. Za účast na výzkumu obdrží respondent odměnu 350,- Kč hrubého.

 

Zaujala Vás naše nabídka?

Neváhejte nás prosím kontaktovat, a to buď na telefonním čísle 210 310 584 nebo na emailu lucie.cerna@soc.cas.cz. Rádi Vám zodpovíme Vaše otázky a domluvíme se s Vámi na podmínkách naší spolupráce.