Co je zde nového

LISTOVÁNÍ V DOXU 3: Otevřený Archiv výprodej knih – koncert – promítání – oslava

 
Picture of Tourková Kateřina
LISTOVÁNÍ V DOXU 3: Otevřený Archiv výprodej knih – koncert – promítání – oslava
by Tourková Kateřina - Pondělí, 28 listopad 2016, 10:43
 

Archiv výtvarného umění si Vás dovoluje pozvat na třetí ročník předvánoční prohlídky Archivu spojené se seznámením a oslavou nové podoby informačního systému abART. Během odpoledne bude opět možné zakoupit knihy (poezie, beletrie, dětská literatura, umělecké katalogy, výtvarné publikace) z duplicit Archivu za symbolické ceny. Událost se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince 2016 od 15 do 20 hodin v knihovně Archivu sídlící v prvním patrě Centra současného umění DOX (Poupětova 1, Praha 7).

Program: Komorní kytarový koncert Pavla Sočuvky, výprodej přebytečných knih archivu (dětská kniha, umělecké publikace, beletrie), předvedení fungování nové verze databáze abART.

Více informací naleznete na stránkách www.artachiv.cz nebo na sociální síti Facebook https://www.facebook.com/events/1854828721427309/ .

Akce se koná za vstřícné podpory Centra současného umění DOX.

________________________________________________________________________________

Od ledna 2010 provozuje Archiv výtvarného umění, o. s. v DOXu knihovnu a v přilehlém prostoru Malé věže pořádá výstavy. V knihovně je zpřístupněná část dokumentů Archivu výtvarných umění – výtvarné encyklopedie, monografie, katalogy a vybraná periodika. Ostatní publikace jsou uchovávány v depozitářích Národní technické knihovny poblíž Prahy v Písnici, a také v prostorách na Vinohradech. Tyto tiskoviny jsou dohledatelné v elektronické databázi abART a po objednání jsou zaslány do knihovny Archivu výtvarných umění, kde je možné je prostudovat. Kromě katalogů, monografií, knih a časopisů Archiv sbírá, zpracovává a zpřístupňuje i další dokumenty, které se jinde systematicky nearchivují - pozvánky, plakáty, tiskové zprávy, texty, výstřižky, fotografie, diapozitivy, multimediální nosiče, parte, navštívenky ad. Dnes je tato sbírka zřejmě největší takto specializovanou sbírkou vůbec. Řádově uchovává na statisíce jednotek.

Na zpracování dokumentů a informací Archiv od roku 2003 vyvíjí, plní a provozuje vlastní databázový systém – abART www.artarchiv.cz/abart .

KONTAKT

Denisa Bytelová denisabytelova@gmail.com mobil 731 477 699

Dana Mlynarčíková dada.mlynarcikova@gmail.com mobil 704 341 880

Jakub Kučera Kucerajakub@yahoo.com mobil 602 517 818